Welcome to our website !

Monster High. Tort urodzinowy.

By 12:05 , , , , , , ,


monster high cake

Sześciolatka zażyczyła sobie na urodziny tort Monster High z motywem czaszki. Najpierw pomyślałam, że to stosunkowo trudne wyzwanie ale w trakcie przygotowywania okazało się, że jest prostszy w wykonaniu niż tort lalka.

Biszkopt upiekłam w tortownicy o średnicy 21 cm. Dwukrotnie przecięłam tak by uzyskać 3 blaty. Przełożyłam kremem i tą samą masą wysmarowałam cały tort. Na wierzch wyłożyłam wartswę masy cukrowej w ciemnym kolorze. Na nią nałożyłam większą czaszkę, kolejno małą czaszkę w białym kolorze i ostatecznie położyłam kokardę i oczy.

Jak uzyskałam czaszkę? Wykonałam szablon. Odrysowałam czaszkę z tego wzoru, przykładając kawałek papieru do pieczenia do monitora komputera. Obrysowałam większą czaszkę a na oddzielnych kawałkach papieru mniejszą czaszkę, kokardę i oczy. Rysunki przeniozłam na karton dzięki temu po wycięciu otrzymałam sztywny szablon do wielokrotnego użytku. Szablon przyłożyłam do dobranej przeze mnie kolorystycznie masy cukrowej i delikatnie odcinałam nożem kształty.

To naprawdę nie turdne a efekt zachwycający dziecko. Dodatkowo, stworzenie własnego tortu to spora oszczędność. Podobny kupimy w cukierni za ok 100 zł podczas gdy sami przygotujemy za ok 35 zł.
You Might Also Like

2 komentarze

  1. słodka czacha:) dosłownie i w przenośni, a tak ogólnie fajny blog, dużo inspiracji, a co najwazniejsze czuć, że Tobie sprawia to frajdę, pozdrawiam i życzę miłego blogowania

    OdpowiedzUsuń
  2. Słodka była, ale już szał na Monster High minął i na kolejne urodziny będzie inny pomysł córki.


    Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa. Tak właśnie jest. Od kiedy przestałam się skupiać tylko i wyłącznie na kuchni, bo w takim temacie był mój poprzedni blog, rozwijam się w innym kierunku. Ciągle poszukuję tego co sprawia mi frajdę. Aktualnie są to pieczątki, art journaling, także kulinaria. Tworzę to na co mam ochotę w danym momencie, a jak nie mam to trudno. Ważne by robić to do czego czuje się pasję.

    OdpowiedzUsuń

Google+ Badge

Polecam prace Ewy!

Polecam prace Ewy!
Kolorowy Światek

Get Awesome Stuff
in your inbox

Blogger templates

Polskie Rękodzieło - katalog blogów

Blogger templates

Durszlak.pl