Welcome to our website !

Disquise. Dlaczego warto używać?

By 09:47 , ,


aplikacje blogowe

Wielu z Was pyta mnie o Disqus i zamiast odpowiadać na pojedyncze komentarze postanowiłam poświęcić mu odręby post.
Disqus to system obsługujący komentarze. Po zainstalowaniu wtyczki dostajesz na pocztę informacje o nowych komentarzach i odpowiedzi w innych blogach na Twoje komentarze. Możesz wybrać opcję obserwowania całej dyskusji i wtedy otrzymasz wiadomość o każdym pojedyńczym komentarzu.
Dużym plusem jest możliwość dodania do tekstu zdjęcia. Dzięki temu zaprezentujesz na lubianym blogu zdjęcie jabłecznika, wykonanego z zaprezentowanego tam przepisu, czy zdjęcie z miejsca, które, podobnie jak blogger, odwiedziłeś.
Wtyczka mocno ogranicza komentarze negatywne, dzięki czemu na Twoim blogu pojawią się w większości wartościowe wypowiedzi.
Aby dodać komentarz należy wybrać źródło logowania, ja wybieram google ale możesz użyć Facebook, Twitter czy konto w Disqus. Obserwując blogi na różnych domenach, nie musisz już logować się na onecie, interii czy być anonimowym.
Masz również możliwość dawania punktu (lub odejmowania) za czyjś komentarz ale osobiście nie korzystam z tej funkcji.


Jak dodasz disqus do swojego bloga?
Wejdź na stronę http://www.disqus.com . Zjedź na środek strony i kliknij w opcję Add disqus to your site. Pierwszym krokiem będzie dokonanie szybkiej i łatwej rejestracji. Po zalogowaniu wybierz platformę na której znajduje się Twój blog. Uzupełnisz jego dane i zainstalujesz wtyczkę disqus na swoim blogu (wklejasz prosty tekst html, który nie jest potem widoczny). Następnie dokonujesz weryfikacji- serwis disquse sprawdza czy dodałeś kod html. I to wszystko. Po wejściu w opcje profilu uzupełnisz informacje, które zechcesz upublicznić. Możesz dodać avatar czy napisać coś osobie.


Polecam choćby wypróbować.


You Might Also Like

1 komentarze

  1. Od niedawna używam do komentowania na innych blogach, na swoim się jeszcze nie pokusiłam o zainstalowanie tej metody komentowania.

    OdpowiedzUsuń

Google+ Badge

Polecam prace Ewy!

Polecam prace Ewy!
Kolorowy Światek

Get Awesome Stuff
in your inbox

Blogger templates

Polskie Rękodzieło - katalog blogów

Blogger templates

Durszlak.pl